XXV Ogólnopolska Branżowa Konferencja dla Nauczycieli Zawodów Fryzjerskich odbędzie się podczas Targów Fryzjerskich LOOK 2025 w Poznaniu – 6 kwietnia 2025 roku. Początek o godzinie 11.
Panel zorganizowany specjalnie dla nauczycieli branży fryzjerskiej jest wyjątkową okazją do uczestnictwa w ogólnopolskim bezpłatnym wydarzeniu edukacyjnym, które odpowiada na potrzeby środowiska związanego z procesem kształcenia oraz służy do podnoszenia kompetencji zawodowych nauczycieli.
Konferencja skupi się na najnowszych trendach i metodach nauczania w branży, oferując jednocześnie przestrzeń do dyskusji na tematy praktyczne oraz zdrowotne związane z zawodem fryzjera.
Wśród prelegentów znajdzie się wielu specjalistów.
Zuzanna Sumirska poruszy tematy związane z egzaminami praktycznymi z zakresu kwalifikacji fryzjerskich (FRK.01, FRK.02, FRK.03) oraz odpowie na Państwa pytania.
Drugi blok prowadzony wspólnie przez Ernesta Kawę i Zuzannę Sumirską, poświęcony będzie aktywizującym metodom nauczania w projektowaniu fryzur z pokazem na żywo.
W niezwykły świat trychologii fryzjerskiej wprowadzi Państwa dr n. med. Katarzyna Nowacka, która omówi rozpoznawanie i pielęgnację problematycznej skóry głowy.
Kolejny wykład dr hab. n. med. Macieja Nowackiego wyjaśni kluczową rolę fryzjera w wczesnym rozpoznawaniu znamion na skórze głowy.
Damian Kupczyk zajmie się ważnymi dla nauczycieli zagadnieniami komunikacji z młodzieżą, w kontekście przyciągnięcia i utrzymania zainteresowania młodszych pokoleń zawodem fryzjera.
Dostęp do konferencji jest bezpłatny dla wszystkich nauczycieli zawodów fryzjerskich, co stanowi dodatkową zachętę do uczestnictwa. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji powinny zgłosić swoją obecność do Małgorzaty Łaszewskiej-Czeszyk najpóźniej do 26 marca 2025 roku. Uczestnicy otrzymają imienny certyfikat oraz materiały edukacyjne, co dodatkowo podkreśla wartość i profesjonalizm tego wydarzenia.
Załączniki:
Zapraszają Państwa:
Wydawnictwo SUZI Zuzanna Sumirska
Prezes Instytutu Fale Loki Koki, Dorota Sielużycka
Dyrektor targów LOOK i beautyVISION, Grupa MTP - Barbara Vogt
Zuzanna Sumirska to wyjątkowa osoba, specjalista fryzjerstwa i oświaty. Z branżą fryzjerską związana od 1994 roku. Jest autorem i współautorem wielu podręczników, poradników i artykułów poświęconych fryzjerstwu oraz producentem filmów instruktażowych. Od 2003 roku znajduje się na liście recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. fryzjerstwa. Współpracowała z Centralną Komisją Egzaminacyjną, Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Związkiem Rzemiosła Polskiego oraz z przedstawicielami międzynarodowych organizacji fryzjerskich promujących rozwój edukacji fryzjerskiej na świecie m.in. z Organization Mondial Coiffure Poland, Confederation Mondiale Coiffure, Five Piont Alliance. Współpracuje z przedstawicielami branży fryzjerskiej, m.in. z Instytutem Fale Loki Koki.
Jako mgr inż. żywienia człowieka, certyfikowany trycholog z wykształceniem wyższym, uczestnik kursów fryzjerskich i trychologicznych podchodzi do fryzjerstwa holistycznie. Pasjonuje się włosami, skórą, naturalnym fryzjerstwem, dietetyką i historią sztuki. Prowadzi Wydawnictwo SUZI zajmujące się, jako jedyne w Polsce, od ponad 30 lat wyłącznie branżą fryzjerską. Zuzanna Sumirska od ponad 20 lat prowadzi branżowe bezpłatne konferencje dla nauczycieli zawodów fryzjerskich – koordynując tym samym środowisko edukacyjne w Polsce i tworząc forum do omawiania bieżących problemów, jak również nawiązywania bezcennych kontaktów w tym środowisku. Jest też twórcą platformy dla fryzjerów,nauczycieli i młodzieży szkolnej – www.abcfryzjera.pl.
Za swoją działalność oświatową i wydawniczą była wielokrotnie nagradzana w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Ukraina, Rosja) oraz uznana w środowisku polskich szkół branżowych i polskiego rzemiosła fryzjerskiego – jako nie rzemieślnik. Otrzymała m.in.:
* 2007 – Honorową Odznakę Rzemiosła za rozwój edukacji zawodowej (najwyższe odznaczenie dla nie rzemieślnika)
* 2009 – Order Św. Marii Magdaleny za zasługi dla Rzemiosła od Kapituły Fryzjerów przy Izbie Rzemieślniczej w Katowicach
* 2013 – Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich LOOK za najlepszą w Polsce serię profesjonalnych książek do nauki fryzjerstwa
* 2013 – Złoty Medal za profesjonalne książki fryzjerskie w Petersburgu podczas najbardziej prestiżowych rosyjskich targów fryzjerskich Nevskie Berega
* 2017 – srebrna odznaka od IR w Lublinie za wkład w edukację fryzjerską.
Zuzanna Sumirska wyznaje zasadę, że tylko wiedza i umiejętności uchronią człowieka przed popełnianiem błędów.
Ernest Kawa to doświadczony fryzjer i instruktor, związany z branżą fryzjerską od ponad 35 lat. Od 24 lat pełni również rolę instruktora, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki fryzjerskiej. W swojej karierze zawodowej przeszedł przez liczne kursy i szkolenia w prestiżowych akademiach fryzjerskich na całym świecie, co ugruntowało jego pozycję jako jednego z czołowych ekspertów w branży.
Ernest ukończył m.in.:
* Academia Tony & Guy w Nowym Jorku,
* Akademia Tony & Guy w Londynie,
* Akademia Tony & Guy w Stuttgarcie,
* Akademia Vidal Sassoon w Londynie.
Dzięki zdobytym kwalifikacjom oraz ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności, Ernest zyskał renomę jako wybitny fryzjer oraz kreator fryzur. Jest właścicielem i założycielem salonu fryzjerskiego „Ernest Kawa Hairdesigner”, który od lat cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.
Jako kreator, Ernest Kawa stworzył wiele kolekcji fryzur, które stały się inspiracją dla stylistów i pasjonatów fryzjerstwa. Jego twórczość łączy w sobie klasyczne podejście z nowoczesnymi trendami, co sprawia, że jego prace są zawsze na czasie i cieszą się dużym zainteresowaniem.
W ramach swojej działalności zawodowej, Ernest Kawa brał udział w licznych wydarzeniach branżowych, a także był członkiem komisji egzaminacyjnej w Izbie Rzemieślniczej w Szczecinie, gdzie przyczynił się do oceny i kształcenia kolejnych pokoleń fryzjerów. Jego pasja do zawodu oraz wieloletnie doświadczenie sprawiły, że Ernest Kawa to nie tylko fryzjer, ale również mentor i autorytet dla wielu osób związanych z branżą fryzjerską.
Dr n. med. Katarzyna Nowacka jest asystentką w Katedrze Dermatologii i Wenerologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Była między innymi stypendystką wymiany naukowej na Uniwersytecie Fryderyka Alexandra w Erlangen (Niemcy) w Klinice Uniwersyteckiej Dermatologii z pododdziałami dermatochirurgii, wenerologii i dermatologii estetycznej oraz odbyła kilkadziesiąt kursów z zakresu dermatologii i dermatologii estetycznej w kraju i za granicą.
Jest autorką oraz współautorką licznych publikacji i doniesień naukowych w renomowanych czasopismach jak: Aesthetic Surgery Journal – wydawanego przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych czy Postępy Dermatologii i Alergologii – uznanego czasopisma polskich dermatologów, wenerologów i alergologów.
Dr hab. n. med. Maciej Nowacki, Prof. UMK to wybitny specjalista w dziedzinie chirurgii onkologicznej, pracujący w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, gdzie pełni funkcję członka zespołu Oddziału Chirurgii Onkologicznej II – Centrum Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków (Skin Cancer Unit). Jego głównym obszarem zainteresowań jest diagnostyka i leczenie nowotworów skóry, w tym szczególnie czerniaka, znamion skórnych, guzów tkanek podskórnych, tłuszczaków, oraz innych zmian skórnych o charakterze nowotworowym.
Profesor M. Nowacki wykłada na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, gdzie jako Profesor Uczelniany w Katedrze Dermatologii i Wenerologii dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi lekarzami. Jego praca naukowa obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z chirurgią onkologiczną, a jego publikacje są wysoko cenione na arenie międzynarodowej, o czym świadczy wysoki wskaźnik cytowań.W codziennej praktyce, Profesor M. Nowacki prowadzi konsultacje i kwalifikacje do zabiegów onkoplastycznych, w tym na twarzy oraz w innych regionach ciała. Specjalizuje się także w zabiegach rekonstrukcyjnych z zastosowaniem przeszczepów skórnych. Ponadto, sprawuje opiekę nad pacjentami po leczeniu czerniaka, mięsaków oraz innych nowotworów tkanek miękkich, jak również zajmuje się korektą blizn oraz szeroko pojętą chirurgią ogólną i onkologiczną.
Jego imponujące doświadczenie międzynarodowe obejmuje liczne staże kliniczne i naukowe w renomowanych ośrodkach medycznych na całym świecie, m.in. w USA, Niemczech, Szwecji, Austrii i Francji. Ukończył również prestiżowe 2-letnie szkolenie z zakresu leczenia rakowatości otrzewnej w ramach Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO) i Międzynarodowego Towarzystwa Leczenia Nowotworów Powierzchni Otrzewnej (PSOGI) w Lyonie, Francja.
Profesor M. Nowacki wprowadził w Polsce innowacyjny zabieg podciśnieniowej dootrzewnowej chemioterapii aerozolem (PIPAC), który został wykonany przez zespół Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Jego prace badawcze, realizowane we współpracy z zespołami z dziewięciu krajów, koncentrują się na innowacyjnych technikach leczenia chirurgicznego.Za swoje osiągnięcia naukowe i kliniczne otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym Stypendium Ministerialne dla najwybitniejszych młodych naukowców, nagrody w konkursach Supertalenty Medycyny oraz Złoty Skalpel, a także prestiżowe stypendia od Prezydenta miasta Bydgoszczy i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jego wkład w rozwój medycyny został także doceniony w Niemczech, USA i Francji.
Damian Kupczyk to pedagog, psycholog i terapeuta, specjalizujący się w edukacji włączającej, zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży oraz edukacji ekonomicznej. Pełni funkcję Prezesa Zarządu Czepczyński Family Foundation, gdzie realizuje projekty wspierające zdrowie psychiczne i edukację. Jest współautorem edukacyjnych projektów ABC-Ekonomii oraz ABC-Empatii, które mają na celu kształtowanie postaw społecznych i ekonomicznych wśród dzieci i młodzieży. Jako autor artykułów z zakresu edukacji ekonomicznej i włączającej, często dzieli się swoją wiedzą w mediach, a także podczas paneli dyskusyjnych i konferencji.
Damian Kupczyk był również wykładowcą akademickim gdzie kształcił przyszłych specjalistów w zakresie psychologii i pedagogiki. Posiada wykształcenie wyższe z pedagogiki oraz psychologii, ze specjalizacjami w psychotraumatologii, suicydologii i terapii dzieci i młodzieży. Dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu zawodowemu, angażuje się w tworzenie środowiska sprzyjającego integracji społecznej, edukacji ekonomicznej oraz budowaniu świadomości w zakresie zdrowia psychicznego.
Tym, którzy zapomnieli przypominamy. Korzystajcie ze strony indywidualnie. Treści ze strony nie wprowadzamy dalej do sieci internetu ani na inne pola eksploatacji bez zgody ich właścicieli. Publikacje, zdjęcia, rysunki mają swoich właścicieli, którzy je zrobili, narysowali, napisali i zastrzegli sobie do nich prawa. W razie czego piszcie - pomożemy jeśli coś Was zainteresuje.
Wydawnictwo SUZI Zuzanna Sumirska | ul. Brzozowa 45 Magdalenka, 05-506 Lesznowola, Polska
Copyright © 2019 ABC Fryzjera. Wszelkie prawa zastrzeżone.